HUKUK&POLİSİYE

KÜRŞAT YILMAZ TAHLİYE OLDU

Türkiye nin tanıdığı isim,Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Giresun’un yiğit evladı Kürşat Yılmaz, gece yarısı tahliye oldu. Yılmaz’ın, tahliyesinin ardından Kandıra ilçesinde bulunan annesinin evine gittiği öğrenildi. FETÖ’nün düzmece..

Print Friendly, PDF & Email

KÜRŞAT YILMAZ TAHLİYE OLDU

Türkiye nin tanıdığı isim,Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Giresun’un yiğit evladı Kürşat Yılmaz, gece yarısı tahliye oldu.

Yılmaz’ın, tahliyesinin ardından Kandıra ilçesinde bulunan annesinin evine gittiği öğrenildi.

FETÖ’nün düzmece operasyonlarıyla 30 Ekim 2005 tarihinden itibaren çeşitli suçlardan 66 yıl 3 ay 15 gün hapisle cezalandırılan Kürşat Yılmaz, 32 yıllık cezadan beraat etti.

Avukatlarının başvurusu üzerine yeniden yargılama talebi dosyadaki bir kısım suçlar yönünden kabul edilen ve cezasının infazdan düşürülmesinin ardından kalan ceza yönünden infaz süresi tamamlanan Kürşat Yılmaz, güvenlik gerekçesiyle gece yarısı cezaevinden tahliye edildi.

Tutukluluk süresini Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde geçiren Kürşat Yılmaz’ın avukatı Hasan Özay, tahliyeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özay, “Güvenlik sebebiyle gece yarısından sonra tahliye oldu. Saat 08.00’de bekliyorduk ancak bu şekilde tahliye gerçekleşti. Kendisi 17 seneden beri, 2005 yılından beri hapis yatmaktadır. Aldığı kesinleşen hapis cezası 66 yıldı. Bizim bu sene mayıs ve haziranda yaptığımız hukuk mücadeleleri sonucu haksız olan cezanın 35 senelik bir kısmını iade-i muhakeme yoluyla tekrar yargılanıp, beraat kararı verilip, kesinleşmek suretiyle bu ceza ortadan kaldırıldı. Kalan ceza yönünden de hukuka uygun, hak edilen, zamanında bir tahliye gerçekleşti. Başka bir sebep yok. Bu karar haziran ayında alınmıştı. Hazirandan beri süresinin dolmasını bekliyorduk. Süresi doldu ve bitti.” dedi.

ANNESİNE GİTTİ

Kürşat Yılmaz’ın tahliyesinin ardından Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan annesinin evine gittiği öğrenildi.

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL