YAŞAM

İZMİR’DE TOPLU TAŞIMAYA BÜYÜK ZAM

TweetlePaylaşPaylaşPin0 PaylaşımlarCHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma ücretlerine büyük oranda zam yaptı CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi ulaşıma fahiş zam yaptı. ESHOT bünyesindeki toplu ulaşım araçlarının biniş ücretlerine yüzde 38 zam..

Print Friendly, PDF & Email

İZMİR’DE TOPLU TAŞIMAYA BÜYÜK ZAM

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma ücretlerine büyük oranda zam yaptı

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi ulaşıma fahiş zam yaptı. ESHOT bünyesindeki toplu ulaşım araçlarının biniş ücretlerine yüzde 38 zam geldi. İzmir UKOME, mart ayı toplantısında, belediyeye ait toplu ulaşım araçlarına zammı görüştü. Toplantıdan ESHOT çatısı altındaki belediyeye ait otobüs, vapur, metro, tramvay ücretlerine yüzde 38 zam kararı çıktı.

Oy çokluğuyla alınan karara göre, onay sürecinin tamamlanması ile birlikte 4.70 TL olan toplu ulaşım araçlarına birinci biniş fiyatı, 6.5 liraya yükseldi. Yeni ücret tarifesi 20 Mart’tan itibaren geçerli olacak.

Ayrıca toplu ulaşım fiyatlarına her ay TEFE ve TÜFE ortalamasına göre zam yapılması da kararlaştırıldı. Bu da ulaşımdaki zamların artık otomatiğe bağlandığı anlamına geliyor.HABERİN DEVAMI

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL