SİYASET HABER'LERİ

İYİ PARTİ’YE BİR ŞOK’TA MANİSA’DAN GELDİ!

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlarİyi Parti’de sular durulmuyor! İyi Parti Manisa Milletvekili Tamer Bakkal Partisinden istifa etti. Akkal yaptığı yazılı açıklamada, bugüne kadar kamuoyuna çok fazla yansıtmamaya çalışsalar da parti içindeki sıkıntıların had..

İYİ PARTİ’YE BİR ŞOK’TA MANİSA’DAN GELDİ!

İyi Parti’de sular durulmuyor!

İyi Parti Manisa Milletvekili Tamer Bakkal Partisinden istifa etti.

Akkal yaptığı yazılı açıklamada, bugüne kadar kamuoyuna çok fazla yansıtmamaya çalışsalar da parti içindeki sıkıntıların had safhaya ulaştığını ileri sürdü.

“PKK’nın siyasi uzantısının ittifaka destek olacağını açıklaması kararımı netleştirmeme sebep oldu”
Partisinin genel başkanı Meral Akşener’in 24 Haziran’daki genel seçimler sonrası istifasıyla başlayan parti içi problemlerin yerel seçimler öncesi içinden çıkılmaz bir hal aldığını öne süren Akkal, şöyle devam etti:

“Bu sürecin en başından beri karşı çıktığım, önce iş birliği denen ve sonra adı yine ‘Millet İttifakı’ olarak değişen bu oluşum, bizlerde tedavisi mümkün olmayan bir tahribat yaratmıştır. Bir Türk milliyetçisi olarak terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan partinin birçok büyükşehirde aday çıkarmayarak bu ittifaka destek olacağını açıklaması, daha önceden düşündüğüm İYİ Parti’den istifa kararımı bugün netleştirmeme sebep olmuştur. Böyle bir oluşumun içinde olmam bu saatten sonra mümkün değildir.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL