SİYASET HABER'LERİ

İP’tE “HDP’ye Bakanlık verilebilir” açıklaması,İstifa getirdi!

İP’tE “HDP’ye Bakanlık verilebilir” açıklaması,İstifa getirdi!

CHP’li Gürsel Tekin’in HDP’ye Bakanlık verilebilir açıklaması sonrası,İP’ten istifa haberi geldi.İP,Yozgat İL Başkanı Tekin’in açıklaması sonrası partisinden istifa ettiğini açıkladı.

CHP’li Gürsel Tekin’in ‘HDP’ye bakanlık vaadi’ sonrası ilk istifa geldi. İP Yozgat İl Başkanı Özışık görevinden istifa etti. Özışık istifa dilekçesinde, ‘PKK’ya bakanlık verilebilir.’ diyen bir zihniyetle aynı masada olmayı kabullenmem mümkün değildir. ‘ ifadelerine yer verdi.

İP Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Özışık Parti yönetimine sunduğu istifa dilekçesinde şunları yazdı:

“Başkan yardımcılığı yapmış bir kişinin sözleri tüzel kişiliği kapsar. Ben önce Allah, sonra devlet kültüründe yetişmiş, ömrünün 4 yılını terörle mücadele ile geçirmiş, 22 okul arkadaşını şehit vermiş, şehitleri kucağında taşımış, o şehitlerin kanı ellerinde kucağına karışmış, yıllarca şehitlerin sesleri ile gece yarıları kan ter içinde irkilerek uyanan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Alparslan Türkeş ile aynı okuldan Harbiye’den mezun olmayı fani hayatında en büyük onur sayan, emekli binbaşıyım. ‘PKK’ya bakanlık verilebilir.’ diyen bir zihniyetle aynı masada olmayı kabullenmem mümkün değildir. Bu sebeple bugüne kadar Yozgat halkının takdirini kazanarak ve hiçbir menfi olayla anılmadan yürüttüğüm İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.”HABERİN KAYNAĞI…..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL