BİLİM&TEKNİK

İOS’tan Güncelleme Geldi

İOS’tan Güncelleme Geldi

İOS Günceleme Verdi

iOS 11.2.1 güncellemesi yayınlandı. Hangi iPhone modellerine güncelleme gelecek?
iPhone modellerine bir günceleme daha geldi. iOS 11.2.1 güncellemesi yayınlandı. iPhone kullanıcılarının yaşadığı sorunların bu güncelleme ile son bulmasını ümit etmektedir. iOS 11.2.1 güncellemesi ile nasıl yeni özellikler geldi. Neler değişecek? Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 11 iPhone ve iPad kullanıcılarının beğenisine 19 Eylül’de sunulmuştu.

Apple, son dönemde iPhone modellerinde yaşanan sorunlar nedeniyle güncellemeleri kısa aralıklarla yayınlıyor. Bugün itibariyle iOS 11’in sekizinci güncellemesi olan iOS 11.2.1 yayınlandı. iOS 11.2.1 güncellemesi, iOS 11 işletim sisteminin ikinci büyük güncellemesi iOS 11.2‘nin yayınlanmasından bir buçuk hafta sonra çıkmış oldu.

HANGİ iPHONE MODELLERİNİ KAPSIYOR?

Yeni iOS sürümü; iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, 12.9 inç iPad Pro, 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 1. nesil 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil modellerini kapsıyor.

iOS 11.2.1 GELEN YENİ ÖZELLİKLER NELER?

iOS 11.2.1 güncellemesi, tahmin edilebileceği gibi iOS 11.2 sürümünde tespit edilen hata ve sorunları gideriyor. Sürüm notlarını incelediğimizde, Apple’ın Home için uzaktan erişimi aktif hale getirdiğini görüyoruz.Apple, geçtiğimiz hafta iOS işletim sisteminde tespit ettiği büyük bir HomeKit güvenlik açığı için bir düzeltme uygularken, uzaktan erişim konusunda kısıtlamalara gitmişti.Güncelleme ile birlikte, HomeKit güvenlik açığı tamamen düzeltildi ve paylaşılan kullanıcılar için uzaktan erişim yeniden etkinleştirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL