BİLİM&TEKNİK

HP Bilgisayarlarını Geri Çağırıyor!

HP Bilgisayarlarını Geri Çağırıyor!

HP Bilgisayarlarını Geri çağırıyor!

HP, Aralık 2015 – Aralık 2017 tarihleri arasında sattığı bilgisayarlardan pil sorunu olan ve fazla ısınan

HP bigisayarları geri çağırıyor!

HP, Aralık 2015-Aralık 2017 tarihleri arasında bilgisayar satın alıp sorun yaşayanlardan bilgisayarlarını geri getirmelerini istedi. Söz konusu bilgisayarları kullananların bilgisayarlarında pillerin aşırı ısındığı ve yandığı belirtiliyor.
Isınma ve yanma konusunda şimdiye kadar 8 şikayetin gittiği belirtiliyor. 3 HP bilgisayarının zararının 4 bin 500 dolar zarar verdiği, bir kullanıcının ise elinde yanıklara neden olduğu öğrenildi.

Benzer sorunlar Apple’ın bazı iPhone’larında ve Samsung’un Galaxy Note serilerinde de görüldü. Hatanın kaynağı ise lityum iyon pillerin olduğu belirtiliyor.

HP’nin yaptığı açıklamada HP ProBooks (64x G2 ve G3 serileri, 65x G2 ve G3 serileri), HPx360 310 G2, HP Envy m6, HP Pavilion x360, HP 11, HP ZBook (17 G3, 17 G4, ve Studio G3) model cihazların pilleri potansiyel tehlike olduğunun altı çiziliyor.

HP, sorunun o yıllar arasında satılan bilgisayarların sadece %1’inde olduğu açıkladı. Geri çağrılan cihazlara şu adresten ulaşarak kendinize ait bilgisayarın da dahil olup olmadığını görebilirsiniz. Söz konusu değişimler ücretsiz olarak yapılacağını da ekleyelim.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL