BİLİM&TEKNİK

Hintli Motosiklet Devi Yatırım için Geldi

Hintli Motosiklet Devi Yatırım için Geldi

Hint’li Motosiklet devi Tükiye motosiklet pazarında.

Soysal Grup ile dört yıldır Türkiye motosiklet pazarında yer alan Hero, Aydın’ın Nazilli ilçesinde kuracağı fabrikanın inşaatına başladı. Türk iç pazarı kadar Avrupa ülkelerine de motosiklet satmayı planlayan marka, sonbaharında üretime geçecek.

MARKA YARATTI

Pek çok motosiklet markası için motor üretimi yaptıktan sonra 2011’de kendi markasını kuran ve 10 yılda Hindistan’ın en büyük sanayi kuruluşları arasına giren Hero, pazardan daha çok pay almak için harekete geçti. Avrupa’ya açılmayı hedefleyen Hero, merkez üs için Türkiye’yi seçti. Hero Motosiklet Başkanı Pawan Munjal, global markaların Türkiye’de gözü olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Dünyada 80 milyon kullanıcıya ulaştık. Yıllık üretimimiz 7.5 milyon. 36 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Türkiye, Avrupa’ya girmek isteyen Hero için son derece önemli. Türkiye’yi Avrupa pazarı için bir giriş kapısı olarak görüyoruz. Bu nedenle Türkiye’de fabrika açıyoruz. Ürettiklerimizi sadece Türkiye değil Avrupa’ya da satacağız. Türkiye’nin Avrupa Birliği ile gümrük anlaşması olması büyük bir avantaj” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL