BİLİM&TEKNİK

HEDEF:ERZURUM-ERZİNCAN-KARS ARASI YÜKSEK HIZLI TREN HATTI

ANKARA SİVAS ARASI YÜKSEK HIZLI TREN HATTINDAN SONRA,ERZİNCAN-ERZURUM-KARS ARASI YÜKSEK HIZLI TREN HATTI YAPIMI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI.

Print Friendly, PDF & Email

HEDEF:ERZURUM-ERZİNCAN-KARS ARASI YÜKSEK HIZLI TREN HATTI

Ankara-Sivas arası Yüksek Hızlı Tren hattından sonra,Erzincan-Erzurum-Kars arası Yüksek Hızlı Tren hattı için düğmeye basıldı.

Erzurum’da gerçekleşen AK Parti Aralık Ayı İl Danışma Meclis Toplantısında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Hedefimiz Erzincan, Erzurum ve Kars’a da hızlı tren getirmek. 2022 yılında Ankara-Sivas hızlı trenini bitirdikten sonra Erzincan-Erzurum-Kars’a hızlı tren getirmeyi hedefliyoruz. 12 bin 800 kilometreye ulaşan demiryolu ağımız var. Demiryolu hatlarımızı çok çok daha arttıracağız. Ülkemiz yüksek hızlı trenlerle daha birkaç yıl önce tanıştı. Hedefimiz Erzincan’a, Erzurum’a ve Kars’a da hızlı tren getirmektir. Hiç endişeniz olmasın 2022 sonunda Ankara-Sivas hızlı trenini bitirdikten sonra devam ettirerek Erzincan-Erzurum-Kars diye devam edeceğiz. Demiryolları çok maliyetli ve uzun soluklu, teknoloji isteyen işlerin başında geliyor. Teknolojisini kendisi üreten demiryolu sektöründe bir Türkiye var” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL