Yaşam

Evde Hayvan Beslemenin Faydaları!

Evde Hayvan Beslemenin Faydaları!

Evde hayvan beslemenin en gibi faydaları vardır.?

Evde balık beslemek bile size pozitif fayda sağlar. Hayvan beslemek yalnızlığı giderir, stresi azaltır, sosyal iletişimi güçlendirir, egzersiz yapmanız için sizi teşvik eder ve karşılıksız sevgi hissetmenizi sağlar. Hayvan beslemenin kişilerin daha uzun yaşamalarını sağladığı bile kanıtlanmıştır.

Hayvan beslemek sağlığınızı nasıl etkiler?

Birçok hayvan sahibi, hayvan beslemenin onları ne kadar mutlu ettiğinden bahsederler ve bundan bahsederken, hayvan beslemenin sağlığa ve ruha faydalarını bilmezler bile! Yapılan araştırmalar, hayvan beslemenin mutluluktan çok daha fazlasını verdiğini kanıtlamıştır. Özellikle köpek beslemenin kalp hastalıklarına yakalanma riskini azalttığı bilinmektedir.

İşte hayvan beslemenin kanıtlanmış faydaları ,Hayvan sahipleri, hayvan beslemeyenlere göre, depresyona daha az yakalanırlar.Evcil hayvan besleyenlerin tansiyonu daha düzenli olur ve stresli durumlarda daha sakin kalabilirler.Hayvanlarla oyun oynamak serotonin ve dopamin salgılatarak, rahatlamanızı ve sakinleşmenizi sağlar.Evcil hayvan sahiplerinin zararlı kolesterol seviyeleri daha düşüktür, bu sayede kalp hastalıklarına yakalanma ihtimalleri de düşeEvcil hayvan besleyen ve kalp krizi geçiren birinin iyileşme ihtimali daha yüksektir.65 yaşın üstündeki evcil hayvan sahipleri, hayvan beslemeyen yaşıtlarına oranla, daha az doktora gitme ihtiyacı yaşarlar.Köpek besleyen insanlar daha çok egzersiz yaparlar ve bu sayede daha sağlıklı olurlar. Köpek beslemeyen, kedi ya da balık bile besleyen hayvan sahipleri bile beslemeyenlere göre daha sağlıklıdırlar.

Evcil hayvan beslemek, insanların en temel ihtiyaçları olan dokunma hissini yaşamalarını sağlar. Hapiste yatan suçluların bile hayvan beslemelerine izin veren hapishaneler vardır. Bu sayede, suçluların, davranışlarında düzelme olduğu gözlemlenmiştir.

Hayvanların dostluğu yalnızlığı da ortadan kaldırır ve moral yükseltici özelliğe sahiptir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL