GENEL

ERMENİ’LER BU SEFER “TAŞA “TOSLADI !

ERMENİ’LER BU SEFER “TAŞA “TOSLADI !

Ermeni’ler bu sefer taşa tosladı!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı:Ermenistan ile sınır hattında çıkan çatışmalarda dün geceden bu yana 12 Azerbaycan askeri şehit oldu.

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında Ermeni güçleri Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açtı, evine top mermisi isabet eden bir kişi hayatını kaybetti. Azerbaycan ordusu, Ermeni işgali altındaki bazı stratejik bölgeleri geri aldı, Ermenistan ordusuna ait 7 tankı, 5 zırhlı aracı, 4 top arabası yok edildi.

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çatışma

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun Azerbaycan mevzilerine 82 ve 120 milimetrelik havan topları, top ve büyük çaplı silahlarla ateş açtığı bildirildi.

Ermenistan ordusunun askeri mevzilerin yanı sıra cephe hattına yakın bölgelerdeki yerleşim birimlerini de ateşe tuttuğu, Azerbaycan ordusunun da ateşle karşılık verdiği belirtildi. Bakanlık, Ermenistan tarafından gerçekleştirilen bu tahribatın önlenmesi, sivil halkın güvenliğinin sağlanması amacıyla, Ağdere-Terter-Ağdam ve Xocavend-Füzuli yönünde cevap ateşi verilerek stratejik öneme sahip birkaç tepe ve yerleşim birimlerinin alındığını duyurdu. Bakanlık çatışmalar sırasında operasyona dahil edilen 1 adet Mi-24 helikopterin Ermeniler tarafından vurularak düşürüldüğünü, 1 tankın ise patlayan mayın nedeniyle kullanılamaz hale geldiği bildirildi. Açıklamada, “Ateşkesin tekrar ihlali durumunda Ermenistan’a daha ağır darbelerin vurulacağı” ifade edildi.

Cephe hattında Ağdere, Terter, Ağdam, Hocavend ve Fuzuli bölgelerinde şiddetli çatışmaların yaşandığı, olaylarla ilgili kamuoyunun bilgilendirileceği kaydedildi.

Yüzden fazla Ermeni asker öldürüldü!

ERMENİSTAN BASINI: AZERBAYCAN ORDUSU SEYSULAN VE TALIŞ’TA KONTROLÜ ALDI

Ermeni basını, Azerbaycan’ın Seysulan ve Talış yerleşim noktalarında kontrolü ele geçirdiğini yazdı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada öldürülen veya yaralanan düşman askeri sayısının 100’den fazla olduğunu duyurdu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL