SAMSUN&BÖLGE

CUMHUR İTTİFAKI,ATATÜRK’E YAPILAN SALDIRIYI KINADI!

CUMHUR İTTİFAKI,ATATÜRK’E YAPILAN SALDIRIYI KINADI!

Samsun’da AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve AK Parti belediye başkanları Atatürk Anıtına yapılan saldırıyı yaptıkları açıklama ile kınadı.

Milli mücadelenin simgesi olan Atatürk Anıtı’nın halat bağlanarak yıkılmak istenmesi olayı nedeniyle Anıt Park’a giden AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, AK Parti ve MHP Kadın Kolları ve gençlik kolları üyeleri yaşanan çirkin olaya tepki gösterdi. MHP’li kadınlar, Atatürk Anıtında düzenlenen açıklamada ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sloganları attı.
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve partililerin katıldığı açıklamada “Samsun’umuzun simgesi olan Onur anıtına menfur bir saldırı düzenlenmiş ve bu girişim hepimizi derinden üzmüştür.Şunu çok net ifade etmeliyim ki bu, çok açık bir provokasyondur. Milli mücadelemizin başladığı yer olan, kurtuluş meşalesinin yandığı Samsun’umuzdaki onur anıtı Tüm Türkiye‘nin kurtuluş sembolüdür. Hiç bir ayrım gözetmeksizin her kesimin, kendisini bu millete ait hisseden herkesin ortak değeridir. Böyle bir değere, böylesi bir simgeye yapılan bu menfur saldırı hepimize yapılmıştır. Şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk hepimizin ortak değeridir. Samsun meşale bir şehirdir. Bu şehri bu ve benzeri provokatif eylemlerle gündeme getirme ve huzur bozma girişimleri milletimizin ferasetiyle boşa çıkacaktır” dedi.Haberin devami

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL