GENEL

CHP’DE İSTİFA DEPREMİ! AYKUT ERDOĞDU VE EŞİ CHP’DEN İSTİFA ETTİ

CHP de istifa depremi : İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve eşi Tuba Torun CHP’den istifa ettiklerini açıkladılar.Milletvekili Aykur Erdoğdu yaptığı açıklamada,”Partimize daha fazla zarar vermemek için eşim ve ben CHP den istifa ediyoruz”açıklamasını yaptı.

Print Friendly, PDF & Email

CHP’DE İSTİFA DEPREMİ! AYKUT ERDOĞDU VE EŞİ CHP’DEN İSTİFA ETTİ

CHP de istifa depremi : İstanbul Milletvekili,Aykut Erdoğdu ve eşi Tuba Torun CHP’den istifa ettiklerini açıkladılar.Milletvekili Aykur Erdoğdu yaptığı açıklamada,”Partimize daha fazla zarar vermemek için eşim ve ben CHP den istifa ediyoruz”açıklamasını yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesi Tuba Torun Erdoğdu, partiden istifa etti.

Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, Erdoğdu ve YDK üyesi Tuba Torun Erdoğdu, CHP’den istifalarını Genel Merkeze sundu.

Aykut Erdoğdu ile eşi Tuba Torun Erdoğdu’nun kendileri üzerinden CHP’nin yıpratılmaması amacıyla bu kararı aldıklarını belirttiği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Milletvekili Erdoğdu’nun eski eşiyle yaptığı bir telefon görüşmesinin kayıtları sosyal medyaya yansımıştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısı sonrasında konuyla ilgili soruya, “Sayın Erdoğdu’nun kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz.” yanıtını vermişti.

NEDEN İSTİFA ETTİLER!

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun eski eşi Özge Pomen ile telefonda yaptığı görüşmede, yeni evlendiği CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi avukat Tuba Torun ile ilgili sarf ettiği çirkin sözler gündem olmuştu.

Torun’u partide önemli yerlere getirebilmek adına hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü hem de kurultayda ter döktüğünü söylediği görüşme kaydı görüntülü olarak yayınlanmıştı.

Tuba Torun’a ait olduğu belirtilen ikinci videodaki ses kaydında ise Torun’un, Aykut Erdoğdu’ya tepki gösterirken, “Dolarla milletvekili oluyorlar, ben burada sabahtan akşama kadar kadın hakları diye yırtınıyorum” sözleri dikkat çekmişti.HABERİN DEVAMI..

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL