GENEL

BUGÜN BERAT KANDİLİ

Bugece Berat kandili. Diyanet işleri başkanı,Mehmet Görmez,Berat Kandili için,günün önemine vurgu yapan bir mesaj yayınladı.İslam inanışına göre,Berat gecesi insanların amel defterlerinin yazıldığına inanılır.müslümanlar bu geceyi ,ibadet ederek geçirirler.Beratın anlamı,sıkıntıdan kurtulmak,Beraat..

Print Friendly, PDF & Email

BUGÜN BERAT KANDİLİ

Bugece Berat kandili.

Diyanet işleri başkanı,Mehmet Görmez,Berat Kandili için,günün önemine vurgu yapan bir mesaj yayınladı.İslam inanışına göre,Berat gecesi insanların amel defterlerinin yazıldığına inanılır.müslümanlar bu geceyi ,ibadet ederek geçirirler.Beratın anlamı,sıkıntıdan kurtulmak,Beraat etmek demektir.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Berat Kandili’nin manevi kayıplar üzerine yeniden düşünme,bütün insanlığın huzurunu, barışını ve esenliğini isteme günü olduğunu belirtti.

Görmez, “Bu geceler bize, hem karşılaştığımız ve karşılaşacağımız ağır ve çekilmez acılardan kurtulma yolları hakkında düşünme hem de zaman zaman yersiz ve temelsiz hedefler adına bizlerin birbirimize reva gördüğü sıkıntıları sorgulama imkanı vermelidir” değerlendirmesinde bulundu.
HaberDerinalem.samsun.A….Kartal

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL