GENEL SİYASET HABER'LERİ

BBP’den Erdoğan’ Sert tepki

BBP’den Erdoğan’ Sert tepki

Mehmet Efe

BBP MKYK Üyesi Mehmet Efe, partilerinin cumhurbaşkanı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyeceğini açıklamasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine yönelik sözlerine sert tepki gösterdi.

Efe, yaptığı açıklamada, “Başbakan’ın Tekirdağ konuşması, BBP’nin cumhurbaşkanı seçiminde verdiği kararın doğruluğunu tescillemiştir. BBP lideri ve onun hatırasına, ailesine, partimize, kararlarımıza bu denli saygısızca ve pervasız sataşan birine oy vermek şöyle dursun, onun işine yarayacak hiçbir davranışın içinde olamayız. BBP’nin Refah-Yol ve 28 Şubat döneminden beri verdiği karşılıksız desteğe asla lâyık olmayan bu zihniyetin ahlâk, edep, dürüstlük anlayışı ne inancımızla ne dinimizle ne örfümüzle uyuşmaktadır. Bu anlayış eğer inançlarının, dinlerinin gereğiyse bu anlayışın İslam olmadığını düşünüyoruz.” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın çukur ve kirliliğin içine düştüğünü, bunu gözünü kapatarak yok edemeyeceğini öne süren Efe, “Bağırıp çağırmak ve başkalarına iftira atmakla da bu işten sıyrılamazsınız. Nasıl ki Adnan Menderes’in idamı 27 Mayıs’çıların alnına yapışıp kaldıysa Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatı da tarih boyunca sizin alnınıza yapışıp kalacaktır.” diye konuştu.

Bugünden sonra AK Parti’yle kardeşlik hukuklarının bittiğini belirten BBP MKYK Üyesi Efe, “Bunu sen bitirdin. Altından bunca pis koku gelirken BBP’yi ağzına alma. Bizi de kendi çukuruna çekme, bizi de kirletme. Seni yeni kardeşlerin hovarda Silvio Berlusconi, terörist Mesut Barzani, katil Beşşar Esed, bebek katili Abdullah Öcalan, bölücü Şivan Perver, Ahmet Kaya ile başbaşa bırakıyoruz.” dedi. (Cihan)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL