GENEL HABER

BAHÇELİ SERTEL İLE ,İNFAZ VE KORUMA MEMURLARININ DURUMUNU GÖRÜŞTÜ

BAHÇELİ SERTEL İLE ,İNFAZ VE KORUMA MEMURLARININ DURUMUNU GÖRÜŞTÜ

 

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel,infaz ve koruma memurlarının özlük haklarıyla ilgili ,Devlet Bahçeli ile görüştü.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel arasında önemli bir diyalog yaşandı. Milletvekili Sertel, Bahçeli ile infaz ve koruma memurlarının özlük haklarının iyileştirilmesi hakkında uzun süre konuştu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün uzun süredir dile getirdiği “infaz ve koruma memurlarına iyileştirme yapılması” konusunda henüz somut bir adım atılmadı. Ancak konuyla ilgili olarak geçtiğimiz hafta TBMM’de reddedilen öneri ile ilgili partiler arası görüşme yapıldığı bugün ulusal basına yansıdı.

TBMM Genel Kurulu’nda önceki gün yapılan Hâkim ve Savcılar Kurulu (HSK) üye seçimleri sırasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel arasında infaz ve koruma memurlarının özlük hakları konusunda bir konuşma yapıldığı öğrenildi.

İzmir milletvekili Sertel, Bahçeli ile infaz ve koruma memurlarının özlük haklarının iyileştirilmesi ve itfaiyeciliğin meslekten sayılması konusunda detaylı olarak görüştüğünü anlattı. Sertel, “Sayın Genel Başkan’a CHP’nin konuyla ilgili yasa teklifinin AKP ve MHP oylarıyla reddedildiğini anlattım. Sorunun çözümü için elimden geleni yapmak istediğimi söyledim” ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli’nin de “durumun siyaset üstü olduğunu” belirterek partisinin grup başkanvekillerine “çalışma yapmaları” için talimat verdiği öğrenildi.

Bu bilgi üzerine Sertel’in Bahçeli’ye, “İsterseniz teklifi siz getirin, biz destekleyelim” dediğini de aktardı. İnfaz ve koruma memurları ise konuyla ilgili olarak araya mesafe girmeden somut adımlar atılmasını bekliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL