SAMSUN&BÖLGE

Atakum’da Nufus Patlaması!

Atakum’da Nufus Patlaması!

Samsun merkez ilçe Atakum’da nufus patlaması yaşanıyor!

TÜİK verilerine göre 2016 yılında Samsun’un Atakum ilçesi nüfusunu artırarak Karadeniz bölgesinin en çok nüfusu artan ilçesi oldu. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı yaptığı değerlendirmede, ‘Herkes Atakum’da yaşamak istiyor’ dedi.

TÜİK VERİLERİ AÇIKLANDI

TÜİK, 2016 yılı verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre Samsun’da nüfus artışının en yoğun yaşandığı ilçe, Atakum İlçesi oldu. 2015 yıl sonu verilerinde nüfusu 169 bin 809 olan Atakum İlçesinin nüfusu yüzde 7’lik artış ile 181 bin 302’ye ulaştı. Nüfusu 169 bin 809’dan 181 bin 302’ye saç ekim merkezleri istanbul çıkan Atakum İlçesinde cinsiyete göre nüfus oranında kadınların sayısı, erkeklerden daha fazla olarak belirlendi. 87 bin 800 erkeğin yaşadığı Atakum İlçesinde, kadın nüfusu ise 93 bin 502 oldu. Atakum İlçesinin nüfus artışının, hızlı değişim ve gelişim sürecinin saç ekimi sonrası süreç bir parçası olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum değişiyor ve gelişiyor. Bu değişim ve gelişim süreci, başta bölgemiz olmak üzere bir çok ilden ilçemize göç olmasına neden oluyor” dedi.

REKOR ARTIŞ

TÜİK tarafından 31 Aralık 2016 tarihli adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verileri açıklandı. Bu verilere göre Samsun’un nüfusu 16 bin 43 kişi artarak 1 milyon 295 bin 927 oldu. Samsun’un nüfus artışı yüzde 2 olurken, Atakum İlçesinde bu oran yüzde 7’lik rekor bir seviyeye ulaştı. Geçtiğimiz sene 169 bin 809 olan Atakum İlçesi nüfusu, bu yıl 11 bin 493 kişi artışla 181 bin 302’ye ulaştı. Nüfus artışının, saç dökülmesi için hangi doktora gidilmeli ilçedeki değişim ve gelişimin bir sonucu olduğunu kaydeden Başkan Taşçı, “Atakum İlçesi, Karadeniz Bölgesindeki kentler başta olmak üzere bir şehirde yaşayan vatandaşlarımızın göz bebeği. Doğal güzellikleri, sosyal ve kültürel hayatı, yerel yönetimler alanındaki başarıları ile sürekli ön planda olan ilçemiz, herkesin yaşamak istediği bir yaşam merkezi haline geldi. Nüfus artışı elbette bizi sorumluluklarımızı daha da arttırıyor. Ama biz sorumluluklarımızın farkındayız ve daha da yaşanılabilir bir Atakum için çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL