HUKUK&POLİSİYE

ANNELER EYLEMİ SÜRÜYOR ?

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar Diyarbakır’da çocuklarını PKK’nın götürdüğü gerekçesiyle eylem yapan aileler, protestolarını Ramazan ayının ilk gününde de sürdürdü. Diyarbakır’da Annelerin Eylemi Sürüyor Diyarbakır’da Annelerin Eylemi Sürüyor Diyarbakır’da Annelerin Eylemi Sürüyor Oruçlu..

ANNELER EYLEMİ SÜRÜYOR ?

anne

Diyarbakır’da çocuklarını PKK’nın götürdüğü gerekçesiyle eylem yapan aileler, protestolarını Ramazan ayının ilk gününde de sürdürdü.
Diyarbakır’da Annelerin Eylemi Sürüyor Diyarbakır’da Annelerin Eylemi Sürüyor Diyarbakır’da Annelerin Eylemi Sürüyor

Oruçlu olan anneler aşırı sıcaklara dayanamayarak çadır yanındaki gölge alanlara geçti.
Diyarbakır’da PKK’nın çocuklarını dağa götürdüğünü belirten annelerin çocuklarının geri getirilmesi için 19 Mayıs’ta başlattıkları oturma eylemleri Ramazanın ilk gününde de devam etti.

Dağkapı Meydanı’nda kurulan çadırda eylemlerini bugüne kadar sürdüren aileler kentte hava sıcaklığının 38 dereceye yükselmesi nedeniyle, çadır yanındaki parka geçti. Oruçlu olan anneler aşırı sıcaklara dayanamadıklarını belirterek, serinlemek amacıyla ağaçların altına geçtiklerini söyledi.
Eylemlerini çocukları gelinceye kadar sürdüreceklerini belirten anneler, ramazan ayı hürmetine çocuklarının geri getirilmesi için yetkililere seslendi. Oruçlu olduklarını ve zaman zaman dayanamadıklarını belirten anneler bir an önce çocuklarının getirilmesini istedi.habervaktim.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL