Yaşam

Anne’ler “Askerlere” Çorap ördüler !

TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar Sivas’ın Hafik ilçesinde Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 33 kadın, ilçedeki askerler için yün çorap ördü. Hafik Belediyesinin programına destek veren 23-60 yaşlarındaki kadınlar, askerler için ördükleri..

Anne’ler “Askerlere” Çorap ördüler !

anneler

Sivas’ın Hafik ilçesinde Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 33 kadın, ilçedeki askerler için yün çorap ördü.

Hafik Belediyesinin programına destek veren 23-60 yaşlarındaki kadınlar, askerler için ördükleri 35 yün çorabı, Hafik İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Adem Akgümüş’e teslim etti.

Akgümüş ve Hafik Belediye Başkanı Mitat İlhan, çorapları askerlere dağıttı.

İlhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “33 bayan arkadaşımızın askerlerimiz üşümesin düşüncesiyle yaptıkları yöresel yün çorapları, ilçe komutanımıza teslim ettik. O da çorapları askerlere dağıttı” diye konuştu.

“Onlar üşümesin, sadece ‘ana bize çorap gönder’ desinler”

Kadınlardan Kudret Özbek ise anne sevgisiyle çorap ördüklerini belirterek, “Ben de bir asker annesiyim. Askerlerimizin ayakları üşümesin diye çorap ördük. Onlar üşümesin, sadece ‘ana bize çorap gönder’ desinler. Biz örüp göndeririz” dedi.

Yasemin Budak da asker annelerinin fikirlerinden yola çıkarak yün çorap ördüklerini ve mutlu olduklarını söyledi.ky:http://www.bugun.com.tr/gundem/askerlere-yun-corap-orduler-2004656.html

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL