GENEL

AKP-MHP koalisyon görüşmelerinden sonuç çıkmadı.

AKP-MHP koalisyon görüşmelerinden sonuç çıkmadı.

BAHCELI

AKP-MHP koalisyon görüşmelerinden sonuç çıkmadı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile son derece samimi ve dürüst, açık yürekli bir görüşme yaptıklarını belirterek, “MHP ile koalisyon zemini olmadığı ortaya çıktı” dedi.

Erdoğan’ı aşamayan Davutoğlu, MKYK ve Cumhurbaşkanı ile istişare ederek hükümeti kurma görevini iade edeceğini açıkladı.

Başbakan Davutoğlu ile MHP Lideri Devlet Bahçeli Meclis’te bir araya geldi. Kritik görüşme yaklaşık 2.5 saat sürdü.
Gürüşmenin ardından basının karşısına geçen Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile son derece samimi ve dürüst, açık yürekli bir görüşme yaptıklarını belirterek, “Daha önce kamuoyuyla paylaşmış olduğu 4 konuyu da gündeme getirerek, bunlar tek tek ele alındığında AK Parti ile bir koalisyon imkanını mümkün görmediğini ifade etti. Kendisinin yaklaşımını saygıyla karşıladığımı ifade ettim” dedi.
“Kısa süreli bir seçim hükümetini de desteklemeyeceklerini söyledi. Erken seçim kararı ile ilgili Meclis’teki toplantıya katılacaklarını ancak erken seçime destek vermeyeceklerini de ifade etti” diyen Davutoğlu, şunları söyledi: “Maalesef çok arzu etmemize rağmen gerek CHP gerek MHP ile bir koalisyon oluşturma zemini oluşmadı. Konuyu arkadaşlarımız ve Cumhurbaşkanımızla istişare ettikten sonra karar vereceğiz.
Şu anki tablo itibariyle koalisyon ihtimalini gerçekleştirebilecek bir yol gözükmüyor. Bana da hükümeti kurma ve ülkeyi hükümetsiz bırakmama görevi tebliğ edilmişti, bununla ilgili elimden gelen bütün çabayı gösterdim. Olabilecek bütün yolları denediğime inanıyorum.diyen,Davutoglu,

Cumhurbaşkanı ile istişare ettikten sonra gerekirse görevi iade edeceğim.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL