DIŞ HABERLER

Afrin Adım Adım Temizleniyor

Afrin Adım Adım Temizleniyor

Afrin adım adım temizleniyor.

Afrin’de sıcak gelişme! 2 köy daha teröristlerden temizlendi
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında, Afrin´in Racco beldesi bölgesindeki 2 köy daha terör örgütü PKK/PYD´den arındırıldı. Öldürülen terörist sayısı ise 1551’e çıktı.

Afrin’de sıcak gelişme! 2 köy daha teröristlerden temizlendi
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından geçen 20 Ocak günü başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin kırsalındaki 60’ın üzerinde köy ve stratejik nokta terör örgütü PKK/PYD’den arındırıldı. Teröristlerden kurtarılan köylerde kontrolü Özgür Suriye Ordusu unsurları sağlarken, TSK güçleri ise teröristlerin denetimindeki bölgeleri özgürleştirmeye yönelik ilerleyişi devam ediyor. Sabah saatlerinde de çatışmaların ardından Afrin´in Racco Beldesi´ne bağlı Hasan Kalkavi ve Jalmah köyleri, PKK/PYD´den alındı. Kontrolün sağlandığı köylerde arazi arama ve tarama çalışmasına başlanırken, TSK ve ÖSO güçleri bölgede ilerleyişi devam ediyor.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI 1551 OLDU

TSK, bugün düzenlenen kara ve hava operasyonları sonucunda 23 PKK/KCK/PYD-YPG ve IŞİD terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini kaydederek, harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 551 olduğu açıkladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

0 Paylaşımlar
Tweetle
Paylaş
Paylaş
Pin

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL