BİLİM&TEKNİK

Adnroit sistemi tehlike altında !

Android sistemi tehlike altında ! Android telefonların saldırı altında olduğu bildirildi… Mobil güvenlik şirketi Lookout, Androidişletim sistemi ile çalışan binlerce akıllı telefonların zararlı bir yazılımdan etkilendiği açıklandı. Mobil güvenlik şirketi..

Print Friendly, PDF & Email

Adnroit sistemi tehlike altında !

venüs

Android sistemi tehlike altında !

Android telefonların saldırı altında olduğu bildirildi… Mobil güvenlik şirketi Lookout, Androidişletim sistemi ile çalışan binlerce akıllı telefonların zararlı bir yazılımdan etkilendiği açıklandı.

Mobil güvenlik şirketi Lookout’un konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘NotCompatible’isimli yazılımın şirketin bugüne kadar tespit ettiği en sofistike zararlı yazılımlardan biri olduğunun altı çizildi.

Lookout’a göre, yaklaşık 2 yıldır varlığını sürdüren söz konusu yazılımı yaratan siber hırsızlar, yazılımın temel kodunda değişiklikler yaptı ve bu değişiklik, yazılımdan korunmayı daha zor hale getirdi.

Bu tarz yazılımların genellikle iki üç hafta sonra etkilerini yitirdiğine dikkat çeken bilişim uzmanlarına göre, NotCompatible’in 2 yılıdr varlığını sürdürmesi bu yazılımın sofistike yapısından kaynaklanıyor.

Print Friendly, PDF & Email

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL