SON DAKİKA

Samsunhaberci.com

antalya escort

KALEKOL İNŞAATINA ENGEL!

Bu haber 27 Nisan 2014 - 12:04 'de eklendi ve Bu Haber 480 Sefer Okundu kez görüntülendi.
KALEKOL İNŞAATINA ENGEL!

KALEKOLL

Kalekol İnşaatında Tehlikeli Gerginlik
Tunceli merkeze bağlı Kırmızıdağ mevkiinde yapımı süren jandarma kalekolunu protesto etmek için bölgeye giden protestocular, tel örgüleri söküp içeriye girmek isteyince jandarma ekipleri gruba müdahale etmek zorunda kaldı.
Kalekol İnşaatında Tehlikeli Gerginlik
27 Nisan 2014 Pazar 08:40

Tunceli merkeze bağlı Sütlüce Köyü’nde bulunan jandarma karakolu yerine köy yakınlarındaki 2500 rakımlı Kırmızıdağ zirvesine yeni kalekol yapımını, aralarında Tunceli Belediye Başkan Vekili Nurhayat Altun, BDP İl Başkanı Ergin Doğru, HDP İl Başkanı Fatma Kalsen ile sivil toplum örgütü temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 300 kişi protesto etmek için bölgeye gitti.

Yaklaşık 2 saatlik yürüyüşün ardından Kırmızdağ’ın zirvesine çıkan protestocular, kalekolun yapıldığı alan yakınlarında jandarmanın çektiği tel örgüler yanında ‘Dağlarımızda kalekol değil, coğrafyamızda barış istiyoruz’ yazılı pankart açıp, basın açıklaması yaptı.

BDP Tunceli İl Başkanı Ergin Doğru, barış süreci içinde silahların susması için çaba sarf edildiği bir zamanda karakolların yapımına hız verilmesinin çok tezat bir durum olduğunu söyledi. Doğru, şöyle dedi:

“Türkiye şu an barış sürecine kilitlenmiş durumda ama hükümetin gerçekten barış istemi olmuş olsaydı bu dağlara kalekol yapmak istemezdi, barış için çaba gösterirdi. Eğer hükümet barışta samimi olsaydı bu dağlara karakol yapmak istemez ve halkın rahatça, özgürce gezebilmesinin önünü açardı. Ama bunlar barış yerine savaş istiyorlar. Çünkü bunlar kan ile besleniyorlar. Bunların yaşam gerekçesi kandır. İnsanlar öldükçe kendi hükümdarlıklarını sürdürebileceklerine inanıyorlar. Eğer bu coğrafyada bunlar gibi firavunlar, firanlar varsa bu coğrafyanın kahramanları da var. Bu coğrafyanın direnişçileri de var. Biz bu dağları bu firavunlara terk etmeyeceğiz. Sonuna kadar bu dağları da savunacağız.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA